Linux Administrator (21487)

Praha
8/2020
Kontrakt Klient
20%
100 000 CZK
Tato pozice není aktuálně dostupná

Pojďte pracovat do moderně vybavených kanceláří s nejnovějšími technologiemi, kde se vyžijete v tvorbě špičkového produktu pro miliony domácností nejen v Evropě. Pro našeho klienta, českou softwarovou společnost zabývající se vývojem kompletního řešení pro multimediální platformy IPTV a OTT, hledám na kontrakt ke klientovi či HPP šikovného Senior Linux Administrátora s předchozí zkušeností se správou linuxových instalací. Vaším hlavním úkolem bude instalace a konfigurace serverů platformy, řešení provozních problémů na úrovni 2nd level a supervize upgradů IPTV platforem. Můžete se těšit na pružnou pracovní dobu s možností home office a špičkový produkt, který denně používají miliony uživatelů.

Náplň práce
- instalace a konfigurace serverů platformy (komponenty IPTV platformy, DRM systémy třetích stran, podpůrné služby), řešení provozních problémů na úrovni 2nd level, supervize upgradů IPTV platforem
- zákaznická podpora pro IPTV platformy na úrovni 2nd level (zejména pak serverových komponent IPTV platformy, OS, diagnostika HW a síťových problémů)
- během primárních pohotovostních služeb odpovědnost za dohled a zajištění 24/7 dostupnosti zákaznických platforem a centrálních služeb
- poskytování expertního know-how členům 1st Level Support týmu při zajištění sekundární pohotovosti
- možnost podílet se na rozvoji systému pro dohled, bezpečnost, centrální správu, deployment a dalších podpůrných nástrojů

Požadavky
- znalost Linuxu na velmi dobré úrovni
- zkušenost se správou linuxových instalací (Debian GNU / Linux)
- dobrá znalost TCP/IP (konfigurace síťového stacku na serveru, debug síťových problémů z pohledu serveru a koncového zařízení)
- zkušenosti s provozem některé z relačních databází, ideálně PostgreSQL či Oracle, znalost SQL
- AWS, Docker, Kubernetes, Consul, etc.
- CEPH storage
- Prometheus, Telegraf, Grafana
- Logstash, Elasticserch, Kibana
- Automatic deployment a configuration (Puppet, Ansible, Terraform)
- základy programování v Pythonu, skriptování v Bashi
- aktivní angličtina
- nadšení pro nové technologie a postupy

Benefity
- nejnovější technologie a špičkový produkt, který v Evropě denně používají miliony domácností
- plochá organizační struktura bez byrokracie a neformální prostředí
- stabilita české firmy a parta pohodových lidí ve smíšeném kolektivu
- klouzavá pracovní doba s možností homeoffice, sick days a stabilizační dovolené
- finanční odměna (kvartální), podpora v profesním růstu, konference a odborná školení aj.
- Multisport karta, nevíkendové firemní akce
- stravenková karta, čerstvé ovoce, chutná kvalitní káva, horká čokoláda, firemní snídaně