DevOps Engineer (23764)

Praha
3/2021 (12m)
Kontrakt přes CP
40%
140 000 CZK
Tato pozice není aktuálně dostupná

Na kontrakt přes CoolPeople nabízím práci pro inženýry do zavedené německé společnosti specializující se na poskytování infrastruktury pro globální trh. Vaše odpovědnost bude zahrnovat implementaci centralizovaného monitorovacího řešení založeného na stacku TICK. Nakonfigurujete metrickou kolekci kontejnerů uvnitř OpenShift i z jiných zdrojů a zajistíte, aby se zobrazovaly na řídicích panelech. Cítíte se připravení na tuto výzvu? Ozvěte se mi a provedu vás náležitostmi výběrového řízení.

Náplň práce

- vylepšení monitoringu platformy OpenShift
- poskytnutí a nakonfigurování centralizovaného monitorovacího stacku (InfluxDB, Chronograf, Grafana a Kapacitor)
- nasazení a konfigurace agentů Telegraf v kontejnerech
- konfigurujte nová upozornění pomocí Kapacitor a Prometheus Alert Manager
- tvorba nového řídicího panelu v Grafaně
- tvorba pipelines v Jenkins pro monitoring

Požadavky
- titul v oboru informačních technologií nebo ekvivalentní zkušenost
- znalosti v oblasti logovacích a monitorovacích technologií (např. TICK, Grafana, Prometheus, ELK a Fluentd)
- OpenShift 4.x
- automatizace, nasazení softwaru a orchestrační technologie (např. Ansible, Docker, Kubernetes, Jenkins, Git, GitHub)
- schopnost převzít odpovědnost a přinést výsledky pod časovým tlakem
- schopnost rychle se učit