Linux Administrator (21516)

Praha
8/2020
Permanent Client
20%
65 000 CZK
Pro našeho klienta, společnost věnující se vývoji elektronických plateb a digitální identitě, hledám na hlavní pracovní poměr pečlivého a spolehlivého Linux Administrátora s bohatou zkušeností s administrací LAN, znalostí TCP/IP a všeobecným přehledem v síťových technologiích. Vaší hlavní pracovní náplní bude zajištění bezproblémového a bezpečného chodu JEE aplikací provozovaných na middleware aplikačních serverech IBM WebSphere, Tomcat, případně jiné SW platformě na OS Linux. Můžete se těšit na moderní pracovní prostředí silné mezinárodní společnosti, tým zkušených specialistů a podporu při učení se nových technologií.

Náplň práce
- zajištění spolehlivého a bezpečného chodu JEE aplikací provozovaných na middleware
  aplikačních serverech IBM WebSphere, Tomcat, případně jiné SW platformě na OS Linux
  (RHEL/Debian/Ubuntu)
- administrace linuxových strojů, webových serverů Apache, IBM WebSphere (ND), Tomcat
  aplikačních serverů, proprietárního SW aplikací a poskytování podpory 3. úrovně (instalace,
  konfigurace, administrace, troubleshooting a návrh řešení problémů)
- provoz aplikací je v režimu 24x7 a v rámci pozice se drží pohotovosti, případné servisní
  zásahy lze provádět vzdáleně
- budete součástí týmu aplikačních administrátorů

Požadavky
- praxe v administraci Linuxu, pokročilý administrátor (minimálně 5 let praxe)
- tkušenost s administrací LAN
- znalost TCP/IP a všeobecný přehled v síťových technologiích (princip firewallu, routingu
  atd.)
- znalost struktury a fungování operačních systémů a softwaru obecně
- schopnost číst a rozumět logům všeobecně, převážně jde o Java logy
- komunikační schopnosti a týmovou spolupráci, systematičnost, důslednost a důraz na detail
- znalost anglického jazyka na střední komunikativní úrovni
- schopnost psát scripty v BASH

Výhody
- praxe s administrací IBM WebSphere Application Server, Tomcat případně jiných JEE
  aplikačních serverů (JBoss, BEA)
- znalost Perlu, Pythonu, Jythonu (WAS) případně dalšího užitečného jazyka
- základní znalost SQL nebo Javy
- administrace HA prostředí s aplikacemi provozovanými s vysokou dostupností

Bonusy
- práce v malém týmu specialistů a podporu při učení se nových technologií
- práce na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou
- nástup možný ihned nebo dle dohody
- odpovídající finanční ohodnocení
- firemní benefity (5 týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu, stravenky atd.)
- zázemí silné mezinárodní společnosti

I'm interested