Linux Administrator (22542)

Bratislava
12/2020
Permanent client
20%
3 000 EUR
This job is no longer available.

Ste skúsený Linux Administrátor a nezľaknete sa angličtiny? Mám pre vás skvelú ponuku na TPP pre nášho klienta v oblasti TelCo. Budete pracovať na projekte zameranom na vývoj webových aplikácií a informačných systémov, monitorovanie a riadenie vozidiel, objektov a osôb. Môžete sa tešiť na neformálne pracovné prostredie, konkurencieschopný plat, pravidelné teambuildingy vo Vysokých Tatrách a firmou hradené kurzy podľa vlastného výberu.

Náplň práce
- zodpovednosť za bezproblémový chod technickej infraštruktúry spoločnosti, ako aj infraštruktúry zastrešujúcej existujúce projekty a zákazníkov
- inštalácia a konfigurácia HW, SW, SIP telefónnej ústredne a sieťových prvkov L2/L3
- schopnosť návrhu sieťovej architektúry
- rutinné zhotovovanie a udržiavanie podrobnej inštalačnej a prevádzkovej dokumentácie
- bezpečnosť, monitorovanie a podporu prevádzky a užívateľov počas pracovnej doby
- držanie pohotovosti pre prípad neočakávaných udalostí

Požiadavky
- expertná znalosť administrácie OS Linux a bash poskytovania
- IP table s, linux 802.1Q a OpenVPN
- SAN a NAS riešení pod linuxom: iSCSI, NFS, SMB/CIFS, SFTP
- Linux change management – trackovanie napr. Ansible + Git, Puppet + Git a pod.
- skúsenosti s inštaláciou a konfiguráciu - Nginx, PostgreSQL a PHP základyMySQL/MariaDB
- skúsenosti so systémami s vysokou dostupnosťou (high availability systems) postavenej hlavne na Pacemaker & Corosync
- znalosť ZABBIX monitoring riešenia
- znalosti navrhovania, konfigurácie a správy sietí a sieťových prvkov - troubleshooting
- hardware maintenance – data center, HP ProLiant DL Gen9 server family, HP MSA storage family
- UPS, PSU, PDU, diesel generátor, bľade chasis atď.
- Angličtina B2

Výhody
- certifikát Zabbix a CISCO CCNA/CCNP
- monitoring rôznych zariadení (infraštruktúra, externých zariadení)
- LINUX
- základy v PROXMOX, VMware atď.
- písanie dokumentácie z pohľadu analýzy navrhovanej platformy
- orientácie v HW oblasti
- friendly s opensource nástrojmi

Benefity
- neformálne pracovné prostredie
- 2x ročne firemný teambuilding vo Vysokých Tatrách
- firmou hradené konferencie, kurzy, workshopy podľa vlastného výberu
- flexibilný pracovný čas
- možnosť práce z domu, home office
- atraktívne finančné ohodnotenie, ktoré bude rásť spolu s tvojimi schopnosťami
- príspevok do tretieho dôchodkového piliera