Database Engineer (24370)

Bratislava
5/2021
Kontrakt Klient
80%
5 200 EUR
Táto pozícia nie je aktuálne dostupná

Máte 5 rokov skúseností s prevádzkovaním PostgreSQL, alebo MySQL vo veľkých produkčných prostrediach a máte solídne programátorské schopnosti? Hľadám šikovného Database Engineer-a, ktorý by sa pripojil k Platform Engineering tímu, kde sa spoločne s SRE a Platform Engineer-mi pracuje na budovaní databázovej infraštruktúry 21. storočia. Stanete sa súčasťou agilného tímu, ktorý utilizuje infraštruktúru ako kód a pracuje s modernými nástrojmi a technológiami. Môžete sa tešiť na priateľskú atmosféru, stabilnú spoločnosť a možnosť sebarealizácie.

Náplň práce
- pracovať na spoľahlivosti a výkone databázy v rámci Platform Engineering tímu
- analyzovať riešenia a implementovať najlepšie postupy
- sledovanie relevantných metrík databázy
- pracovať s partnerskými SRE na zavedení zmien do produkčného prostredia a pomôcť zmierniť incidenty z produkcie súvisiace s databázou
- poskytovať odborné znalosti v oblasti databáz technickým tímom
- aktívne sa podieľať na procese vývoja
- implementovať dôkladné zálohovanie a „recovery“ procesy
- práca na automatizácii databázovej infraštruktúry
- support a debbuging incidentov z produkcie databáz naprieč službami a viacerými úrovňami riešenia
- vykonávať monitoring&alerting, založených na symptómoch aby sa predišlo výpadkom
- definovať a implementovať stratégiu pre zníženie námahy v tíme

Požiadavky
- 5+ rokov skúseností s prevádzkovaním PostgreSQL/MySQL vo veľkých produkčných prostrediach
- 2+ roky skúseností s automatizáciou infraštruktúry a „configuration management“
- solídne programátorské schopnosti
- SQL, Linux, Unix Shell
- Chef, Ansible, Puppet, Terraform
- OO programovacie princípy
- základné znalosti v rámci osvedčených postupov v oblasti softvéru, napr. Agile-based development, Devops, coding guidelines, code reviews

Výhody
- záujem o stabilné a bezpečné systémové riadenie
- dobrá znalosť v oblasti data modeling&data structure

Benefity
- rýchlo sa rozvíjajúca start-up spoločnosť
- optimistický a entuziastický medzinárodný tím
- prostredie v ktorom na vás čakajú výzvy
- možnosť každodenného používania angličtiny
- dobré platové ohodnotenie
- flexibilný pracovný čas

Podobné pozície