Vedra útočí, ochlaďte svůj domov pohodlně se smart mobilní klimatizací

Mobilní verze chytré klimatizace se dají ovládat mobilem na dálku, takže si domov vychladíte ještě před příchodem. Které jsou ty aktuálně nejprodávanější?

 

 

Pokud také nezvládáte fungovat v horkém počasí, možná je nejvyšší čas porozhlédnout se po mobilní klimatizaci. A proč se zaobírat těmi obyčejnými, když dnešní trh nabízí i nespočet smart klimatizací, které budete moci ovládat pohodlně prostřednictví vašeho mobilního telefonu.

 

Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+

 Vzduchový výkon: 420 m3/h

Doporučený prostor: 38 m²

Spotřeba při chlazení: 1 150 Wh

Chladicí výkon: 2,9 kW

 Nejprodávanějším modelem mobilních klimatizací současnosti je Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+. A cílí spíše na náročnější spotřebitele. Tento typ je určen pro místnost o rozloze 38 metrů čtverečních a kategorizuje se do energetické třídy A+.

Klimatizace je výjimečná pro technologii Blue Air, která přispívá k rovnoměrnějšímu chlazení, funkci autorestartu a filtry PURE 3 pro čištění vzduchu. Mimo to funguje jako plnohodnotný odvlhčovač. A můžete ji kromě dotykového displeje ovládat i mobilní aplikací skrze Wi-Fi síť.

Cena mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+ se pohybuje od 15 990 Kč.

 

 

Sencor SAC MT1603C

Objem průtoku vzduchu: 450 m3/h

Uchladí místnost: 68 m²

Spotřeba při chlazení: 1 730 Wh

Chladicí výkon: 4,5 kW (16 000 BTU/h)

Další podobně drahou, ale přesto poměrně populární klimatizací je Sencor SAC MT1603C, která spadá do energetické třídy A. Stejně jako Olimpii, lze i Sencor ovládat prostřednictvím mobilní aplikace, tentokrát Sencor HOME. K dispozici vám bude ale i dotykový ovládací panel nebo dálkový ovladač v balení.

Výhodou Sencoru je určitě fakt, že uchladí i prostor o rozloze 68 metrů čtverečních a nabízí hned tři režimy, chlazení, ventilaci a odvlhčování. Intenzitu a teplotu lze nastavovat zcela dle potřeby. 

Pořizovací cena Sencor mobilní klimatizace je od 13 799 Kč.

 

 

Klimatizace Electrolux Comfort 600

 Objem průtoku vzduchu: 390 m3/h

Uchladí místnost: 60 m²

Chladicí výkon: 2,6 kW (9 000 BTU/h)

 Přenosná klimatizace Electrolux Comfort 600 slibuje rychlé ochlazení s ovládáním odkudkoli a je perfektní volbou pro ty, kteří hledají řešení s dobrým poměrem ceny a výkonu. Řadí se do energetické třídy A a můžete volit mezi třemi režimy, chlazením, ventilací a odvlhčováním. Pyšní se zároveň nízkou hlučností, snadnou instalací a funkcí časovače.

Upravovat teplotu své domácnosti s mobilní klimatizací Electrolux můžete od 11 990 Kč.

 

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Sencor