5 nejlepších květnových novinek na obrazovkách: Schwarzenegger v seriálu, nový Ant-Man a Jennifer Lopez

Velký návrat Arnolda Schwarzeneggera, a navíc poprvé za jeho kariéru v seriálu! Dlouho očekávaný snímek s Jennifer Lopez a trochu romantiky a fantazie na vrch? To vše a mnohem více v květnových novinkách, nejen na Netflixu.

 

 

Světlo naděje

Disney Plus jako svou největší květnovou novinku představí seriál Světlo naděje, který se na příběh Anne Frankové podívá novýma očima. V osmidílné sérii se vydáte po stopách jejího příběhu prostřednictvím Miep Giesové, sekretářky Otty Franka, otce Anne.

Právě Miep se svým manželem totiž pomáhají s ukrýváním nejen rodiny Frankových, ale i nespočtu dalších před nacisty během druhé světové války.

 

Královna Šarlota: Příběh Bridgertonových

Bridgertonovi patří mezi největší fenomény Netflixu, a ačkoliv fanoušci už nedočkavě čekají na jejich pokračování, Netflix aktuálně nabídne pro změnu seriálový prequel. Ten se bude motat kolem mladičké královny Šarloty, která po svatbě s králem Jiřím prožívá nejen štěstí a velkou lásku, ale jejich sňatek zároveň otočí svět anglické smetánky o 180 stupňů.

 

Matka

O filmu Matka jsme psali už na začátku roku a nyní je to konečně tu. Po úspěšném snímku Zlatokopky se Jennifer Lopez objeví opět v nové Netflix roli. Tentokrát ale jako matka, která udělá vše pro to, aby ochránila svou dceru, i když to znamená střílet jako chladnokrevná vražedkyně. Jak se jí ale s dcerou podaří sblížit, když se s ní doposud ještě neviděla?

 

Ant-Man a Wasp: Queantumania

Prodleva od uvedení filmových počinů v kinech a na Disney Plus se stále více prodlužuje. Dříve bylo zvykem nasazovat kinohity na streamovací službu i do 90 dnů, nyní jsou to i 3 měsíce.

Ano, tak dlouho si museli fanoušci Marvelu počkat na žhavou novinku Ant-Man a Wasp: Quantumania. I tentokrát diváci půjdou ve šlépějích Scotta Langa, který se tentokrát ocitne v kvantové říši s celou svou rodinou. Dokáže nejmenší hrdina Marvelu zastavit jednu z největších hrozeb komiksového světa, Mocného Kanga Dobyvetele?

 

Fubar

Arnold Schwarzenegger v seriálu? Ano vidíte dobře, skutečně poprvé v historii své kariéry se zhostí seriálové role. Nebude se opět jednat o nic jiného, než mix komedie a akce, ve které se objevuje typický scénář rodiny netušící o tom, že pod jejich střechou žije špičkový agent, který namísto nudné práce slouží své vlasti.

Tentokrát ale Schwarzenegger hraje vysloužilého agenta, který se i tak vydává na misi a nečekaně kooperuje se svou dcerou pracující pro CIA. Snímek uvidíte na Netflixu.

 

 

Připravila: Petra Sauerová