Amazon přichází se svým chatbotem Amazon Q. Nabízí ho firmám

Americký internetový prodejce Amazon přichází se svým chatbotem. Jedná se o program s názvem Amazon Q, který má sloužit firmám a konkurovat podobným službám, jako například od Google nebo Microsoft.

 

 

Amazon Q je další nástroj generativní umělé inteligence. Tentokrát z dílny amerického internetového prodejce Amazon, a je určený pro firmy. Jeho prostřednictvím lze vést konverzace, řešit problémy, generovat obsah, získávat poznatky.

Umožní vám také podnikat různé kroky díky jeho připojení k informačním úložištím, kódu, datům a podnikovým systémům vaší společnosti.

Zásadní je, aby měl program přístup k podnikovým informacím. Kromě jiného to má zabránit tzv. halucinacím, kdy si software poháněný AI věci libovolně vymýšlí.

Zatímco ChatGPT od OpenAI, stejně jako i generativní AI od dalších společností, fungují na principu učení se z obrovského množství informací, Amazon ujišťuje, že údaje zákazníků program ke svému tréninku nikdy nepoužije.

Namísto toho Amazon Q pracuje se sedmnácti lety záznamů samotné cloudové divize AWS.

Amazon zároveň využívá bytí ve správný čas na správném místě. Po nedávné mele ve společnosti OpenAI, jejíž zakladatel Sam Altman byl nejprve nucen odejít a pak se po pár dnech vrátil, je zaznamenán hlad investorů o alternativy AI.

Za nástroj si firma bude účtovat dvacet dolarů (441 korun) za osobu a měsíc. Případně verze s dalšími funkcemi pro developery a IT odborníky bude stát dvacet pět dolarů na osobu a měsíc.

 

 

Připravila: Petra Sauerová