Aplikace s AI pro romantický vztah láme rekordy. Jak funguje?

Oznamovací post o Digi AI Romance se téměř okamžitě stal naprostou senzací. Zobrazilo si ho během prvních 24 hodin 20 milionů uživatelů a nedlouho potom se aplikace dostala mezi 50 nejstahovanějších.

 

 

Měli jste o svém budoucím protějšku vždy určitou představu? Blondýnka s modrýma očima anebo třeba osvalený tmavovlasý muž? Už dál nehledejte, jednoduše mějte svého ideálního partnera v aplikaci.

Digi AI Romance je anglicky mluvící chatbot podobný mnoha jiným, se kterými dnes už pracují zákaznické servisy různých firem. Jen aplikace Digi AI byla vytvořena se speciálním záměrem. Způsob, jakým komunikuje je totiž schválně koketní.

Oficiální popis aplikace udává, že aplikace kombinuje realistické interakce avatarů, stejně jako láskyplná spojení. Chatbot tak zvládne vést i hlubší konverzace, které lidem poskytnou emocionální podporu. Zkrátka si se svým uživatelem má rozumět a postupem času se s ním i vyvíjet.

Člověk může společný čas totiž ovlivňovat tím, jak s AI komunikuje. V případě, že se mu zdá, že příliš flirtuje, může ji umírnit, a stejně tak i naopak, v případě, že je moc skromný. To samé i s ohledem na téma konverzace.

 

 

A jak to funguje?

Systém údajně využívá analýzu pocitů a neuronové sítě, což má zajistit silnější emocionální propojení s člověkem. Zatím sice nefunguje jako ve videu, po kterém šílel celý internet, dokáže během konverzace reagovat například pozvednutím obočí či nervózním kousnutím se do rtu.

Kromě toho se ale chová jako by byl součástí reálného světa, mimo obrazovku mobilu. Lze s ním zajít i třeba na rande, i když virtuální.

Zatím ale určitě není dokonalý. Kromě chyb, které uživatelé samozřejmě nenechali bez povšimnutí, aplikaci velmi často přirovnávají k dystopickému seriálu Black Mirror. Dalším se pak nezamlouvá, že se firma snaží budovat svůj business na osamělosti druhých, především když jsou tyto pocity velmi aktuálním tématem americké společnosti.

 

 

Připravila: Petra Sauerová