Apple nabídne AI App Store. Nechce konkurenci jen dohnat, ale předehnat

Samsung má Galaxy AI, Google zase Gemini, ale co Apple? Ačkoliv by se mohlo zdát, že zaspal dobu, vypadá to, že už v červnu své konkurenty nejen dožene, ale možná i předběhne. Uvede na konferenci WWDC 2024 AI App Store?

 

 

Konkurenti Apple, jako jsou Samsung a Google, staví své řešení umělé inteligence na technologiích třetích stran. Nabízejí tak své AI aplikace po boku běžných aplikací. Apple v tomhle možná ale bude v světě opět unikátní. Představí na letošní červnové konferenci App Store věnovaný výhradně umělé inteligence?

 

Apple AI App Store

Už teď je jisté, že bude Apple disponovat vlastními AI aplikacemi, například už několikrát předestíranou novou AI verzí Siri. Ty by měly k dispozici právě prostřednictvím samotného obchodu, který bude zpřístupněný i třetím stranám a jejich AI produktům. Apple s nimi prý už intenzivně vyjednává.

AI App Store by měl být součástí výrazně inovované verze systému, iOS 18, což se ale s jistotou dozvíte až 10. června, tedy v den, na který konference WWDC v roce 2024 spadá.

 

 

Myšlenky na AI App Store vzbudily také mnoho spekulací o možném zpoplatnění existence obchodu v iPhone zařízení. Pravděpodobnější scénář ale je, že si uživatelé iPhonů budou moci k základní bezplatné variantě přikoupit některé další AI moduly.

Apple vzal celou situaci opět do svých rukou, jak jinak než za jiný konec než všichni ostatní. Monetizaci AI totiž zatím Google ani Samsung doposud nezmínili.

Je ale více než pravděpodobné, že se zanedlouho inspirují. Galaxy AI je zatím bezplatná do příštího roku a Gemini Advanced od Google není příliš lákavý pro mobilní uživatele.

 

 

Připravila: Petra Sauerová