Apple patentoval revoluční AirPods s funkcí detekce mozkových signálů

Apple pracuje na vývoji technologie, která připomíná sci-fi. Patentoval si sluchátka AirPods, která by mají detekovat elektrické signály z mozku. K čemu to bude?

 

 

Patent produktu ve výsledku zatím neznamená, že AirPody s vysoce speciálními funkcemi, budou vůbec někdy uvedené na trh. Čeho by ale Apple s takovou technologií mohl dokázat?

Myšlenka Apple je taková, že špunty či kryty budoucích AirPods by měly obsahovat řadu aktivních a referenčních elektrod za účelem měření mozkových vln a elektrické aktivity mozku uživatele.

Konkrétně by se jednalo o EEG (elektroencefalografii), EMG (elektromyografii) a EOG (elektrooktulografii). Hlavní výhodou měření prostřednictvím sluchátek je minimální pohyb elektrod oproti zařízením, které vyžadují jejich umístění na viditelná místa pokožky hlavy.

 

 

Technologičtí kritici mají za to, že měřením pomocí sluchátek, tedy dvou bodů, nevznikne žádný kompletní náhled na mozek. Na druhou stranu každé sluchátko by mělo na svém povrchu obsahovat 25 měřících bodů. Dohromady tedy 50 snímačů a v kombinaci s umělou inteligencí mohou poskytnout spoustu prostorových informací.

Vize Apple otevírá dveře do fascinujícího světa, ale zatím se jedná pouze o vzdálenou budoucnost.

 

 

Připravila: Petra Sauerová