ASUS nabízí multitasking na nejvyšší úrovni: nový Zenbook Duo

ASUS cílí na multitasking a představuje novinku Zenbook Duo se dvěma displeji.

 

Asus Zenbook Duo je novinkou od společnosti Asus, který disponuje hned dvěma plnohodnotnými OLED obrazovkami. Ocení ho spíše náročnější uživatelé, kteří potřebují sledovat hned dvě aplikace najednou a mít v tu chvíli dva monitory jim práci jedině zpříjemní.

Zenbook Duo od tchajwanského výrobce elektroniky rozhodně není prvním notebookem se dvěma displeji, ale určitě je tím zajímavějším a praktičtějším než jeho předchůdci.

 

 

Dva displeje

Novinka se vyznačuje dvěma stejnými 14palcovými OLED displeji s dotykovou obrazovkou a umožňuje volbu práce v režimu s jedním či oběma displeji najednou. V souvislosti s tím využijete buď virtuální klávesnici nebo spodní půlku překryjete bluetooth klávesnicí s touchpadem.

Zvládne i náročnější úkony díky výkonnému hardwaru s procesorem Intel Core Ultra 9, 32 GB operační pamětí a grafickým čipem Intel Arc. Vhod přijde i dlouhá výdrž baterie, díky které můžete nástroj před dalším napájením používat až 8 hodin.

Notebook je sice vysoce variabilní, ale pro běžného uživatele může být jeho pořízení zbytečné. Nejde ani tak o to, že je o pár milimetrů větší než formát papíru A4, ale s vloženou klávesnicí je stroj hned širší a těžší. Navíc pořizovací cena je poměrně vysoká a pohybuje se od 49 990 do 65 990 korun podle výbavy.

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Facebook