Bitcoin čeká další raketový růst, těší se na něj i Elon Musk

Nejrozšířenější kryptoměna na světě mění svou hodnotu stejně jako Instagram své algoritmy. Bitcoin dokázal za poslední rok nabýt na hodnotě až čtyřnásobně, a to není vše, digitální zlato čeká další raketový nárůst.

 

 

Agentura Bloomberg analyzující chování Bitcoinu zaznamenává ve své poslední studii ohromný nárůst této kryproměny, který se má údajně přiblížit hodnotě 400 tisíc dolarů za jednu virtuální minci. K tomuto enormnímu nárůstu má přispět také vysoká míra přijetí, jelikož do Bitcoinu začínají investovat velké firmy a banky. Bitcoinu také hraje do karet to, že na americkou burzu Nasdaq vstupuje kryptoměnová směnárna Coinbase.

Coinbase, založena v roce 2012, je nyní nejrozšířenější kryptoměnová směnárna na světě. Tato virtuální směnárna funguje sama o sobě jako burza, dochází zde tedy ke směně běžné měny za kryptoměnu.

Bitcoin nedá spát ani slavnému Elonu Muskovi, a proto se v únoru letošního roku rozhodl se svou společností Tesla nakoupit Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a umožnil klientům touto měnou platit. Také americké konvenční banky přiznávají, že přemýšlí o tom, že klientům umožní investovat do kryptoměn. Budete investovat také?

 

Připravila: Natálie Brzobohatá