Češi přišli s robotem, který přes wi-fi otevře okno i balkon a vyvětrá

Chytrá domácnost je zase o kus dál. Robot českých vývojářů otevře okno i dveře na balkon a vyvětrá, aniž byste u toho museli být. Se Smarwi to zvládnete na dálku z vašeho mobilu nebo PC. 

 

 

Potřebujete doma vyvětrat, ale jste někde úplně jinde? Nebo prostě nechcete zrovna vstávat z gauče? S chytrým otevíračem oken Smarwi od české společnosti Vektiva si můžete dovolit obojí.

Robotický Smarwi je ideální volbou pro domácnost s malými dětmi, domácími mazlíčky, stejně jako pro osoby trpící alergiemi či astmatem. Kvalitu ovzduší lze právě tímto způsobem skvěle regulovat. Dobře vyvětraná místnost podpoří i zdravý spánek, koncentraci při práci a celkovou pohodu. 

 

 

Jak funguje?

Výhodou je, že Wi-Fi robota nainstalujete snadno a bez vrtání. Větrání místností budete moci ovládat pohodlně na dálku z vašeho mobilu nebo PC. Otevírání a zavírání oken si můžete mimo jiné také naplánovat na konkrétní čas nebo jej spustit automaticky v závislosti na různých faktorech. Těmi může být například venkovní teplota, vlhkost, kvalita vzduchu či předpověď počasí.

Smarwi je kompatibilní s celou řadou oken, a tak jej lze integrovat poměrně jednoduše i do vaší domácnosti. Zařízení neinstaluje vrtáním, ale pouhým nalepením jeho části na okno. První kalibrace přístroje vyžaduje vyšší pečlivost, pokud si ale pozorně přečtete návod, měli byste si s tím poradit levou zadní. 

A za kolik robota pořídíte? Cena robotického otevírače oken začíná na 4 190 Kč.

 

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Facebook