ChatGPT nyní i na Androidu, chytrý asistent vždy po ruce

ChatGPT od společnosti OpenAI se těší velké popularitě. Pro případný nápad, pomoc nebo odpověď je stále po ruce. Teď je ale ještě blíž, ChatGPT mohou uživatelé využívat i ve svém mobilu. Nově i uživatelé s operačním systémem Android.

 

 

ChatGPT si můžete stáhnout do svého mobilního zařízení nějakou dobu. Oficiální mobilní aplikaci ale americký strat-up OpenAI spustil až letos v květnu, a to výhradně pro iPhony. V tu dobu však v OpenAI prohlásili, že pracují na verzi i pro Android zařízení.

Dokončit se jim to podařilo až nyní. Aplikaci ChatGPT si tedy již oficiálně mohou stáhnout už i uživatelé Androidu. Nějakou dobu byla sice k dispozici pouze na vybraných trzích, například v USA, Indii nebo Brazílii s tím, že další země jsou v pořadí, nakonec byla aplikace zpřístupněna i v Česku.

Stahovat ji lze bezplatně v Google Play. Ve verzi darma se však dostanete pouze k možnosti chatbota GPT-3,5, tu pokročilejší GPT-4, přesnější a užitečnější, získáte pouze za předplatné.

Stejně jako tomu je i u webové aplikace ChatGPT, i v té mobilní lze tvořit eseje, básně nebo formální dopisy. Lze zde využít i funkci, která je dostupná výhradně v mobilní verzi, a tou je možnost hlasového diktování dotazů a pokynů.

 

 

Připravila: Petra Sauerová