Co si teď rozhodně zahrát? Herní Oscary roku 2023!

Rok 2023 pro gamery rozhodně nebyl zklamáním. Jednalo se totiž o jeden z nejnabitějších herních roků za posledních pár let. To dokazuje i vyhlášení tzv. herních Oscarů. Který titul vyhrál?

 

 

V roce 2023 spatřila světlo světa celá řada nových herních titulů. Které z nich se u fanoušků opravdu ujaly? A znáte je všechny?

 

Baldur’s Gate III

Suverénním herním vítězem roku 2023, který znalce jistě nepřekvapí, se stala dobrodružná RPG hra s názvem Baldur’s Gate III. Ta vyšla 3. srpna a je třetí franšízou Baldur’s Gate, která vychází ze hry Dungeons and Dragons.

Vývojáři vzhledem k předcházejícím fenomenálně úspěšným dílům měli na bedrech těžký úkol, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že si s ním hravě poradili. Někdo hru dokonce považuje za mistrovské dílo.

A není divu, získáte pravděpodobně ten doposud nejrealističtější D&D zážitek, kterého zatím lze s nynějšími technologiemi dosáhnout.


Alan Wake 2

Nejlepší příběh a top výtvarné zpracování 2023 naleznete ve hře Alan Wake 2. Ačkoliv se zdálo, že zde se fanoušci snad ani pokračování nedočkají, tvůrci v Alanovi přece jenom po 13 letech objevili velký potenciál.

Můžete se tak od 27. října opět ponořit do zdejšího temného a mysteriózního světa. V survival hororové hře na vás čeká tíživá atmosféau, plíživý děs, který se vám zaryje pod kůži, a hlavně napínavé souboje.

 

 

Další tituly, které byste neměli přehlédnout:

TOP hra s nejlepší hudbou: Final Fantasy XVI

TOP hra, bodující inovací v přístupnosti: Forza Motorsport

TOP hra s přesahem: Tchia

TOP hra s dlouhodobou podporou: Cyberpunk 2077

 

Ghostrunner 2

PC hra roku 2023, která by vám stoprocentně neměla uniknout je Ghostrunner 2. Zatímco hráči v prvním díle porazili poslední útočiště lidské rasy, nepotrvá to dlouho, než se na scéně objeví nová hrozba.

Přichází například první generace mechanických vojáků, z nichž se následně vyvinuli runneři. Opět se můžete těšit na velmi rychlou FPS akci, kde budete muset naplno ovládnout pohyb a útoky své postavy.

 

Další tituly, které by neměly uniknout vaší pozornosti:

RoboCop: Rogue City: devadesátkový hrdina na misi v Detroitu

Lies of P: výborné zpracování základů žánru sould-like

Starfield: sci-fi a vesmírné cestování

Remnant II: nevyčerpatelný potenciál výprav do jiných světů

 

 

Připravila: Petra Sauerová