Epické sci-fi roku Duna 2 přichází s dalším trailerem

Druhý díl Duny je za chvíli tu. Nyní vyšel druhý trailer, který je oproti tomu prvnímu opravdu nabušený. Do jaké pozice se dostane Paul Artreid a kdo další tam bude figurovat?

 

 

Duna je významným sci-fi počinem z dílny režiséra Denise Villeneuveho. Jakožto adaptace slavného románu Franka Herberta a přinesla skutečně epickou a vizuálně ohromující podívanou. Nezklame pokračování své diváky? Co o dalším díle prozrazuje v pořadí druhý trailer?

Film Duna se stal tak populárním, nejen kvůli skvělému příběhu či oblíbenosti knihy, ale především pro své vizuální provedení, neskutečně nádherné efekty a detailní zobrazení vesmírného světa.

Zároveň se Villeneuvetovi podařilo zachovat věrnost původnímu knižnímu dílu, na jehož základě pak vytvořil temný, atmosferický a napínavý snímek. Rozhodně k celému obrázku o přispělo i jeho hvězdné herecké obsazení, kde se objevil Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson nebo například Jason Momoa a Oscar Isaac.

Není divu, že se diváci nemohou už nyní dočkat Duny 2. První film příběh jen tak nastínil a spíše zanechal diváky v napětí. Pokud jste po shlédnutí prvního traileru k filmu pociťovali zklamání z toho, že příliš neprozradil a s nadšením a těšením jste byli poněkud opatrní, pak vám to ten druhý zcela určitě vynahradí.

Potvrdila se totiž slova režiséra Denise Villneuve, který v minulosti slíbil, že od Duny 2 můžete očekávat plnokrevný válečný spektákl. Dokonce si budete minimálně tři minuty opravdu myslet, že sledujete úplně jiný film, především pokud vás jednička odrazovala pomalejším tokem vyprávění.

Ve dvojce vás toho čeká opravdu hodně. Na scénu se vrací Josh Brolin, Paul Arterid (Timothée Chalamet) se vyvine v lídra Fremenů a dojde i na souboj se zabijáckým Feydem Rauthem v podání Austina Butlera, který se taktéž objeví na vašich obrazovkách.

Trailer prozrazuje, že se znovu povede osedlání písečného červa, a že vás nemine ani pohled na burcování před střetem s armádou Harkonnenů. Každý záběr je znovu vyladěný i do toho posledního detailu. Plánovaná premiéra filmu Duna 2 je na 2. listopadu letošního roku bude tedy opravdu stát za to.

 

 

Připravila: Petra Sauerová