I Samsung integruje AI. A vstupuje do světa chytrých prstenů

Samsung s novou řadou svých mobilních telefonů Galaxy S24 přináší větší integraci umělé inteligence. A vrhl se do oblasti chytrých prstenů, kde chce konkurovat doposud nejznámějšímu Oura Health.

 

 

Samsung v rámci své konference Galaxy Unpacked představil tři nové telefony z řady Galaxy, S24, S24+ a Ultra. Vzhledem k už tak vysoké kvalitě hardwaru Samsung produktů je těžké se každoročně skokově posouvat, a tak se ve společnosti rozhodli soustředit na integraci AI. A to ve větším měřítku než doposud s tím, že je rozesetá napříč operačním systémem.

Samsung má totiž za cíl držet AI v ústraní tak, aby vždy nabídla svou pomocnou ruku ve správnou chvíly, kdy může uživateli usnadnit některou z prováděných aktivit.

A nejedná se jen o mobilní telefony, ale také domácí spotřebiče, televize, vysavače anebo notebooky. S tím, že jihokorejský technologický gigant spoléhá především na vlastní model generativní umělé inteligence s názvem Gauss. Ale v rámci svých produktů nabízí také konkurenční modely od Googlu či Microsoftu.

 

 

Aktuálně vám AI integrovaná v novém Galaxy S24 prakticky pomůže například při komunikaci s cizincem, ať už jde o telefonický hovor anebo textovou výměnu názorů. Pokud by na vás v Římě servírka spustila italsky, stačí zmáčknout tlačítko. Okamžitě se vám zobrazí textový, stejně jako i hlasový strojově vytvořený překlad. Tímto způsobem ho může slyšet i ona a jednoduše se dorozumíte.

Dokáže také ale pomoci s lepšími fotografiemi anebo hledáním. Do budoucna se působení AI v mobilních zařízeních bude šířit.

 

Chytrý prsten

Mimo to se technologický gigant chlubí ještě jednou novinkou. Rozhodl se vložit do hry, co se týče vlastního chytrého prstenu a má rozhodně nemalé ambice. Jejich Galaxy Ring má být napojen na rostoucí ekosystém produktů značky Samsung v rámci, kterých se za poslední dobu snaží stále více monitorovat zdraví svých uživatelů.

Více Samsung ale zatím neprozradil. Jasné pouze je, že chystají výkonný a dostupný zdravotní a wellness zařízení. I když to bylo pro všechny přítomné překvapení, nejedná se vlastně, vzhledem k vývoji v tech světě, o nepředvídatelný krok.

 

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Samsung