Láska v době digitální: Valentýn v režii umělé inteligence

Valentýn. Puget rudých růží, bublinky, jahody v čokoládě, červená srdíčka a umělá inteligence. Zarazila vás ve výčtu AI? Virtualizujte letos svůj Valentýn!

 

 

Jak AI mění svátek zamilovaných?  Představte si na míru připravené valentýnky, romantické večeře i hledání lásky online. Objevte, jak umělá inteligence obohatí váš svátek zamilovaných. 

 

Valentýnka na míru

Ke svátku zamilovaných patří valentýnky. Co byste řekli na možnost dokonalého, na míru připraveného přání? K vašim službám je tu technologie od společnosti CopyAI, kde trénují boty jako GPT-3 tak, aby dokázaly formulovat realistické milostné dopisy. Díky tomu ve spolupráci s umělou inteligencí a malou pomocí expertních systémů vytvoříte přání, které bude nezapomenutelným vyjádřením lásky.

 

 

Večeře s AI při svíčkách

Je Valentýn, čas na romantickou večeři, ale restaurace přeplněné k prasknutí, a navíc letos už je na rezervaci pozdě. Co takhle připravit domácí romantickou večeři, a to beze stresu z nakupování? 

Umělá inteligence už zapouští kořeny i v kulinářském světě. Například mezi produkty od Samsung najdete generace chytrých chladniček, jež využívají platformu Food AI Whisk. Ta poskytuje personalizované zážitky z vaření díky využití vnitřní kamery, která skenuje obsah ledničky. Na základě toho Food AI dokáže doporučit pečlivě vybraný recept dle vašich nastavených stravovacích preferencí, aktuálních chutí či zvláštních příležitostí.

 

Valentýn bez partnera? Láska čeká v mobilu

A jak strávit Valentýna, pokud jste bez partnera? Abyste našli lásku, nemusíte se hlásit do pořadu „The Bachelor“ neboli „Vem si mě“, který před nedávnem spustil přihlašování v České republice. Využijte raději nástroj, který máte hned po ruce. Existuje celá řada virtuálních seznamovacích aplikací, které si stačí stáhnout do svého mobilního zařízení.

 

 

Top randící aplikace v Česku

Mezi top randící aplikace se v Česku se zařadila na prvním místě appka Boo, hned za ní Tinder a na třetí místo Bumble. Co nabízejí? Díky aplikaci Boo se můžete seznámit s novými lidmi, randit, utvářet přátelství, stejně jako třeba flirtovací tipy.

Tinder je tzv. swipovací aplikace, kde si dle profilových fotek, jména a pár základních údajů vybíráte na první pohled sympatické osoby. Dle toho, jak si u vás stojí pak posunete prstem doprava či doleva. Začít konverzaci pak můžete pouze v případě, že dojde ke shodě a stojíte jeden o druhé, tedy oba jste posunuli doprava.

Appka Bumble je svým designem Tinderu velmi podobna, jedinou výjimkou je, že obě strany mají na vzájemnou interakci určenou lhůtu, a to maximálně 24 hodin. Vypadá to ale, že i zde se už zapojuje umělá inteligence, konkrétně do algoritmu, díky čemuž se pak uživatelům zobrazují potenciální protějšky.

 

AI dohazovač

Společnosti údajně shromažďují informace o chování uživatelů v aplikaci, aby shody dokázaly vybírat relevantněji. A ono to skutečně funguje. Například v rámci aplikace Hinge, se prostřednictvím online seznámení spárovalo 30 % párů.

Říkejte tomu osud nebo AI, ale technologie nejenže mění budoucnost seznamování, ale razí novou cestu, jak to dělat. Proto se od technologií určitě neodvracejte, ale využívejte jejich potenciál naplno, nejen na Valentýna.

 

 

Připravila: Petra Sauerová