Nejoblíbenější sociální sítě roku 2023

Známe nejoblíbenější sociální síť roku 2023. Z červencové statistiky letošního roku vyplývá žebříček celosvětově nejpopulárnějších sociálních sítí. Která sociální platforma je nejoblíbenější?

 

 

Statistiky odhalily nejoblíbenější sociální sítě roku 2023. Jaký je aktuální uživatelský trend? Lehce překvapující! Na prvním místě se totiž umístila sociální síť, o níž mnozí tvrdí, že je prakticky mrtvá. Jaká je tedy realita?

 

Vede Facebook a YouTube

První místo a zlatou medaili získal Facebook s téměř 3 miliardami uživatelů. Možná není nejstarší sociální sítí, ale zcela jistě je doposud nejúspěšnější. 

Stříbrnou medaili si vysloužil Youtube, který v poslední době hodně pracuje na dalších aspektech a funkcích platformy. Kromě klasických videí, za kterými na YouTube chodíme, zde nyní najdete i tzv. Shorts nebo možnost premium účtu.

Díky této službě můžete sledovat obsah bez reklam a videa si stáhnout, tedy moci je sledovat i offline. YouTube se může pyšnit více než 2514 miliardami uživatelských účtů.

Třetí místo zaujímá aplikace WhatsApp, díky které můžete od svých blízkých přijímat a zase jim odesílat zprávy, soubory a fotky nebo videa.

Jak vypadá kompletní seznam vítězů?

 

 

Žebříček nejpopulárnějších sociálních sítí roku 2023

  1. FACEBOOK » 2,958 mld. účtů
  2. YOUTUBE.COM » 2,514 mld. účtů
  3. WHATSAPP » 2,000 mld. účtů
  4. INSTAGRAM.COM » 2,000 mld. účtů
  5. WE CHAT » 1,309 mld. účtů
  6. TIK TOK » 1,051 mld. účtů
  7. FACEBOOK MESSENGER » 931 mil. účtů
  8. DOUYIN » 715 mil. účtů
  9. TELEGRAM » 700 mil. účtů
  10. SNAPCHAT » 635 mil. účtů

Přestože by mnozí čekali Instagram na vyšší příčce, umístil se překvapivě až na čtvrtém místě, a to s více než 2 miliardami účtů.

Facebook Messenger obsadil sedmou příčku. Pád na "spodní", sedmou příčku může být způsoen faktem, že možnost komunikace se v dnešní době rozprostřela mezi vícero aplikací. I tak Messenger čítá více než 941 milionů uživatelských účtů.

Do žebříčku se zařadil i Snapchat, který zaujímá poslední desáté místo. Je ale natolik v kurzu, že má více než 635 milionů aktivních účtů.

 

Světový trend

Mezi prvními deseti výherci nacházíme i platformy, které alespoň v České republice nejsou zcela rozšířené. Na devátém místě najdeme aplikaci Telegram, na osmém pak platformu Douyin a na pátém We Chat.

We Chat má více než 1309 miliard uživatelů a jedná se o multifunkční aplikaci vyvíjenou v Číně. Nejde pouze o komunikační platformu, ba naopak, sdružuje totiž mnoho dalších funkcí. Například skrze ni lze také posílat peníze přátelům nebo kupovat lístky do kina.

 

 

Připravila: Petra Sauerová