Nejočekávanější souboje filmových premiér roku 2023, opravdu je na co se těšit!

Kina jsou po pandemii zpět ve formě, alespoň vzhledem k množství nových filmů z populárních sérií. O vítězství se letos bude v malém souboji ucházet hned několik filmových premiér. Nenechte si proto ujít své oblíbence, ať už ze světa akce, sci-fi či komiksů.

 

 

Tom Cruise vs Vin Diesel

V létě se po osmi letech opět utkají o největší akční sérii současnosti sedmá Mission: Impossible v hlavní roli s Tomem Cruisem a Rychle a zběsile 10 v čele, jak jinak než s Vinem Dieslem. Tom Cruise oslní samozřejmě kaskadérskými kousky, obzvláště jako vždy. Jeden z nich měl sám o sobě dokonce větší rozpočet než film Jan Žižka.

Zatímco Rychle a zběsile 10 se bude spoléhat především na počítačové efekty a rodinu, do které se možná vrátí i oslňující Gal Gadot. Oba díly pravděpodobně čeká ještě jedna a poslední jízda. Příští rok se tak můžete těšit na osmou Mission: Impossible. V plánu je i Rychle a zběsile 11, ale datum premiéry zatím není známo.

 

Sylvester Stallone vs Keanu Reeves

Akce ale ještě není u konce. V roce 2023 se střetnou tváří v tvář i Sylvester Stallone a Keanu Reeves. Původní plánovaná ženská variace obsazení akční série Postradatelní, anebo chcete-li The Expendables 4, nedopadla, a tak v ní znovu zazáří, v čistě pánském týmu, téměř 80letý Sylvester Stallone.

Tentokrát se připletou do jaderného konfliktu mezi USA a Ruskem, toto strašení jaderným útokem ale aktuálně příliš nefrčí, a tak se raději pojďte přesunout k novému pokračování Johna Wicka. Přestane už konečně, tento zabiják s bleskově rychlou rukou a neprůstřelným sakem, v novém snímku utíkat před všemi zabijáky světa?

 

Marvel vs DC

To by bylo, aby se vrcholné bitvy současných kinopremiér nezúčastnil také Marvel a DC se svými filmovými novinkami. Ze studií Marvel se tento rok můžete těšit už potřetí a pravděpodobně naposledy na sólového Ant-Mana, který bude do kin uveden hned v únoru, v květnu pak také potřetí a zřejmě už naposledy na Strážce Galaxie.

A v červenci vypustí asi poslední pokračování Captain Marvel 2, The Marvels. DC svou první premiéru letoška uvede v březnu a bude jí druhý Shazam. Tentokrát ve snímku ale nečekejte ani Supermana ani Black Adama.

V červnu bude možné zakoupit lístky na snad už konečné finále Flashe. V srpnu debutuje Blue Beetle a rok DC zakončí prosincovým druhým dílem Aquamana, který bude objevovat ztracené království. Zatímco DC letos končí jednu kapitolu a Flash pravděpodobně restartuje celý vesmír, pro Marvel je letošek vlastně obyčejným rokem, kterým se teprve rozjíždí fáze 5.  

 

 

Přiopravila: Petra Sauerová