Nejrychlejší Wi-Fi v oblacích díky připojení přes Starlink

Nerušené sledování filmu, mailování, plánování výletu, surfování na internetu. To vše teď můžete dělat z letadla na cestě za novými zážitky a zcela zdarma. Americká letecká společnost Aero zahájila provoz internetového připojení pro cestující na své palubě. Je to možné díky satelitům Starlink. Připojíte se k bezplatné Wi-Fi, která funguje rychlostí, která dříve byla pro komerční letecké společnosti i soukromá letadla naprosto nemyslitelná.  

 

 

Aero Airlines patří mezi polosoukromé letecké společnosti a soustředí se především na poskytování prémiových letových zážitků. Na rozdíl od tradičních aerolinek nabízí luxusnější způsob cestování s důrazem na individuální služby a vysokou úroveň pohodlí.

V kabině letadla je například nižší počet sedadel, díky čemuž je zajištěno více prostoru i soukromí pro každého cestujícího. Exkluzivitě této aerolinky odpovídá výbava kabiny. Najdete zde technologie, včetně nejnovějších zábavních systémů a nově také vysokorychlostní internet Starlink Aviation.

Vybavení jednoho letadla hardwarem se vyšplhá až na 150 000 dolarů, tedy v přepočtu na cca 3,4 milionů korun. To není vše, následně aerolinky platí ještě měsíční paušál ve výši 12 500 až 15 000 dolarů, tedy 282 až 563 tisíc korun.

 

 

Služba Starlink Aviation nabízející satelitní internetové připojení pro letadla, slibuje rychlost stahování mezi 40 až 220 Mb/s, upload 8 až 25 Mb/s a latenci nižší než 99 milisekund.

Investice do internetového připojení pro cestující je pro letecké společnosti významným finančním závazkem. Zároveň však představuje příležitost k významnému zlepšení zákaznické zkušenosti a uspokojení i těch nejnáročnějších klientů.

 

Připravila: Petra Sauerová