Roblox vstupuje na PlayStation, potěší fanoušky konzolí

Dosud bylo možné hrát masivně oblíbenou hru Roblox pouze na počítačích, mobilních zařízeních a konzoli Xbox One. To se teď ale mění. Společnost hlásí spuštění herního prostoru na PlayStation konzolích. Kdy to bude?

 

 

Roblox vyvinul David Baszucki a Erik Cassel a poprvé byl spuštěn v roce 2006. Od té doby se vyvinul v jedno z nejpopulárnějších virtuálních hřišť na světě.

Ve své podstatě je Roblox gaming platformou, která svým uživatelům dovoluje hrát desítky her vytvořených jinými uživateli, stejně jako i hry vytvářet. Od RPG titulů přes rytmické hry až po střílečky.  

 

60 milionů hráčů denně

Jak se to stalo, že se hra stala natolik oblíbenou, není tak docela jasné. Ale v roce 2020 společnost sdílela, že ji hrají dvě třetiny všech amerických dětí ve věku od devíti do dvanácti let. Následně průzkum ve Velké Británii, kterého se zúčastnilo 400 000 dětí, ukázal, že ho hraje 67 %. Nyní ji hraje více než 60 milionů hráčů denně.

Hra je především oceňována za to, že umožňuje mladým lidem využívat svou kreativitu a tvořit vlastní hry. Nenazývá tak své uživatele ani tolik hráči, jako vývojáři.

Dříve bylo možné hrát Roblox pouze na počítačích, mobilních zařízeních a konzoli Xbox One. Teď ale přišel čas na velký krok, kterým posílí svou pozici na trhu.

Nyní Roblox, masivně populární dětská platforma hlásí novinku a plánuje své spuštění na PlayStation 4 a 5 konzolích od Sony.

K dispozici na PS4 a PS5 bude už v říjnu ještě tohoto roku. A uživatelé, hráči nebo chcete-li developeři budou mít na předešlé, stejně jako i současné generaci konzolí PlayStation přístup k úplnému katalogu zážitků z Robloxu.

 

 

Připravila: Petra Sauerová