Tohle si nesmíte nechat ujít, PlayStation 5 Pro dorazí ještě letos

Gaming masteři moc dobře ví, že se v roce 2024 mohou těšit na nástupce Nintendo Switch. Nyní ale vyplouvá na povrch, že se chystá letošní uvedení i neméně očekávaného PlayStationu 5 Pro.

 

 

Životní cyklus současných herních konzolí se pohybuje kolem sedmi možná osmi let. A tak, než vyjde plnohodnotný nástupce PlayStation 4, který je v tuto chvíli na trhu čtvrtým rokem, chystá se Sony nabídnout prozatímní obměnu v podobě PlayStation 5 Pro.

Od japonského Sony tak můžete očekávat produkt s mírně vyšším výkonem a přepracovaným designem. Nabídne také několik vychytávek, čímž před původní verzí kvalitativně vynikne. Oficiální seznam novinek zatím ale nebyl zveřejněn.

 

 

A proč s uvedením novinky tolik pospíchají? Zdá se, že na tom má ohromný podíl uvedení legendárního Grand Theft Auto 6, který spatří světlo světa příští rok. Analytici předvídají, že veškeré firmy zainteresované do videoherního průmyslu budou chtít být na premiéru GTA 6 více než připraveny.

Druhým možným důvodem je situace na trhu. Gaming konzole pro Sony nejsou zas tolik výdělečný byznys vzhledem k tomu, že vychází jednou za sedm až osm let. A tak chtějí využít této příležitosti a spojit příjemné s užitečným.

 

 

Připravila: Petra Sauerová