X má dvě nové varianty předplatného, Musk bojuje s propadem příjmů z reklamy

 

Elon Musk, vlastník sociální sítě X (dříve Twitter), bojuje s propadem příjmů z reklamy. Nyní zavadí dvě nové úrovně předplatného. Jak to bude vypadat? 

 

 

Někdejší Twitter Musk koupil téměř před rokem za cca 44 miliard dolarů (přes bilion korun). A od té doby se potýká s propadem příjmů z reklamy. Potenciální inzerenti se totiž obávají negativního prostředí pro své značky.

Musk hned několikrát potvrdil, že platforma, kterou přejmenoval na X, strádá, co se příjmů z reklamy týče. Twitter přitom před odkoupením na reklamě vydělával až o polovinu více peněz.

Musk se proto rozhodl situaci řešit předplatným. To je nyní celkem ve třech úrovních, Basic, Premium a Premium+.

Varianty se liší v míře zobrazování reklam a v přístupu k některým pokročilým funkcím pro tvůrce. Ať už jde o Media Studio nebo například analýzu sledujících.

 

 

Co varianty nabízejí

Základní varianta Basic zahrnuje většinu funkcí jako úroveň Premium. Lze v ní psát delší příspěvky, editovat je a publikovat delší videa.

Nedává ale uživateli modrou ikonku, která značí ověřený účet a nezahrnuje možnost za určitých podmínek získat podíl z reklamy zobrazené u postů. Basic oproti ostatním úrovním předplatného neredukuje zobrazované reklamy.

Předplatné Premium+ obsahuje veškeré funkce a výhody, především by se neměl setkat s žádnou reklamou.

 

A ceny?

Předplatné úrovně Basic vyjde ročně na cca 712 korun, Premium na 1870 korun a Premium + na 3740 korun.

Musk už nyní nařídil omezit počet příspěvků denně, které mohou uživatelé vidět, aniž by platili poplatek. Ten v Česku činí přibližně 217 korun na webu a v aplikaci iOS 249 korun měsíčně.

 

 

Připravila: Petra Sauerová